تاثیر و کاربرد رنگ مرجانی (رنگ سال 2019) در دکوراسیون داخلی

نویسنده : مدیر بلوط سبز ۱۰:۴۸:۵۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

تاثیر و کاربرد رنگ مرجانی (رنگ سال 2019) در دکوراسیون داخلی

 

رنگ ها یکی از مهم ترین عواملی هستند که در دکوراسیون داخلی تاثیر بسزایی دارند. رنگ مرجانی دارای زیبایی خاصی می باشد و به دکوراسیون داخلی جلوه ای خاص می بخشد.

امسال هم مثل هر سال دیگری رنگ مخصوص خودش را دارد. رنگی که خیلی ها از مدت ها پیش منتظرش بودند تا دکوراسیون داخلی منزل یا رخت و لباس شان را با آن هماهنگ کنند. اگر شما هم هرسال منتظر اعلام رنگ سال می مانید باید به عرض تان برسانم امسال رنگ مرجانی زنده به عنوان رنگ سال انتخاب شده است. پس بهتر است تا دیر نشده دست به کار شوید. این علاقه به رنگ سال در همه جای دنیا وجود دارد و اگر چنین موضوعی باعث خوشحالی شما می شود حتما دنبالش کنید. ما هم در این مقاله وبسایت "بلوط سبز " به بررسی این رنگ و نحوه استفاده صحیح آن در طراحی دکوراسیون داخلی منزل پرداخته ایم.

شناخت رنگ مرجانی زنده یا همان گلبهی

قبل از هرچیز باید رنگ مرجانی زنده که نام قشنگی هم دارد را بشناسیم. این رنگ یکی از طیف های رنگ نارنجی است که ما ایرانی ها آن را به نام گلبهی میشناسیم. یک رنگ گرم و شاد برای داشتن سالی پر هیجان و پر انرژی می باشد. رنگ مرجانی زنده از مرجان های نارنجی زیبای اعماق دریا گرفته شده است. این رنگ گرم بهترین گزینه برای ساختن فضایی صمیمی در دکوراسیون داخلی منزل است. علاوه بر این ها رنگ مرجان زنده اشتها آور هم هست و به راحتی می توان از آن برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده کرد. پس اگر برای طراحی منزل تان منتظر اعلام شدن رنگ مانده بودید، این انتظار بیهوده نبوده و مرجانی یکی از رنگ هایی است که می توان به آسانی و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کرد. 

رنگ مرجانی در کنار چه رنگ هایی باید استفاده شود

 مرجانی یک رنگ گرم و زنده است، می توانید برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی محیط از رنگ های خنثی نظیر خاکستری یا کرم در کنار آن استفاده کنید. این رنگ ها جلوه و گرمای رنگ مرجانی را بیش تر می کنند. مرجانی یکی از طیف های رنگ نارنجی است و یکی از رنگ هایی که همیشه در کنار نارنجی خودنمایی می کند رنگ زرد است. پس می توانید از خانواده زرد هم در کنار مرجانی استفاده کنید. 

استفاده از رنگ مرجانی برای یک دیوار یا بیش تر

استفاده از رنگ مرجانی برای دیوارهای اتاق نشیمن ایده خوبی است. دیوارها نقش مهمی دکوراسیون داخلی منزل دارند و تغییر رنگ آن ها باعث تغییرات چشم گیری می شود. استفاده از رنگ مرجانی برای دیوارهای اتاق نشیمن فضا را دوستانه تر و شادتر خواهد کرد. حتی می توان برای دیوار پشت شومینه ها و تلویزیون ها از رنگ مرجانی استفاده کرد و المان های مذکور را به نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی آن فضا تبدیل نمود.

استفاده از رنگ مرجانی برای مبل ها یا پرده ها

اگر رنگ مرجانی را برای دیوارها نمی پسندید و یا تغییر رنگ آن ها نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی دارد به سراغ وسایل خانه بروید. مبل های راحتی در بازار در انواع رنگ ها وجود دارد. راحتی های مرجانی به دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن حال و هوای تازه ای می بخشد. اگر مبل ها را مرجانی انتخاب می کنید، انتخاب شما برای رنگ کوسن ها می تواند رنگ لیمویی باشد. یا حتی از گلدان های کوچک زرد رنگ یا لیمویی رنگ برای اطراف مبل ها استفاده کنید. آبی یکی دیگر از رنگ هایی است که در کنار نارنجی ترکیب چشم نوازی را ایجاد می کند. در دکوراسیون داخلی منزل هم می توانید بسته به طیفی از نارنجی که استفاده می کنید یکی از رنگ های خانواده آبی را هم به کار ببرید. اگر مبل ها را مرجانی انتخاب کنید رنگ هایی که در کنار مرجانی ترکیب زیبایی می سازند را برای پرده ها (پرده زبرا ، پرده کرکره ) و یا آباژور می توانید استفاده کنید.

رنگ مرجانی در آشپزخانه

در معرفی رنگ مرجانی اشاره کردیم که این رنگ اشتها آور است. پس اگر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه از این رنگ استفاده شود علاوه بر ایجاد محیط شاد و زنده، یک تحریک کننده اشتها هم هست. در آشپزخانه ایده رنگ کردن دیوارها ایده خوبی است. ولی همیشه فراهم نیست. میز ناهارخوری کوچکی که در آشپزخانه قرار دارد بهترین گزینه برای تغییر و تحول است. می توانید رومیزی را به رنگ مرجانی تغییر دهید و پارچه بالشتک های صندلی را هم عوض کنید. در ضمن تاثیر ماگ ها و فنجان های کوچک را هم فراموش نکنید. هر وسیله کوچکی که به آسانی امکان تعویض دارد را می توانید کنار بگذارید و از ست های مرجانی رنگ استفاده کنید.

رنگ مرجانی در اتاق کودک و نوجوان

رنگ مرجانی به دلیل شاد و سرزنده بودنش یکی از گزینه های خوب برای اتاق کودکان و نوجوانان است. می توانید از این رنگ برای دیوارها استفاده کنید. اگر اتاق بزرگ باشد می توان همه دیوارها را مرجانی کرد در غیر این صورت برای اتاق های با متراژ کم این کار را برای یک یا دو دیوار انجام دهید و برای دیوارهای دیگر به سراغ رنگ هایی که کنار مرجانی زیبا می شوند بروید. اگر می خواهید از این رنگ زیبا در اتاق کودک تان استفاده کنید اما تغییر رنگ دیوارها سخت است اصلا نگران نباشید، می توانید روتختی و پرده های اتاق را تعویض کنید. و رنگ مرجانی استفاده کنید. رنگ کمد ها،  کتاب خانه و قفسه هایی هم که در اتاق نوجوانان مورد استفاده قرار می گیرد گزینه خوبی برای تغییر دادن به رنگ مرجانی است.

استفاده از رنگ مرجانی در سرویس بهداشتی و حمام

یک ردیف از کاشی هایی به رنگ مرجانی در کنار کاشی های سفید یا خاکستری، جلوه ای خاص به فضای سرویس بهداشتی و حمام خواهد بخشید. هرگز تمام کاشی ها را به رنگ مرجانی انتخاب نکنید. فضای سرویس بهداشتی را کوچک و تنگ و تاریک نشان می دهد. حوله و سرویس های روشویی را هم می توانید دقیقا متناسب با همان کاشی های مرجانی رنگ انتخاب کنید. 

 

 

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و بتوانید از تاثیرات شگفت انگیز این رنگ زیبا در دکوراسیون داخلی محیط زندگی خود بهره ببرید .

 

+1

درباره نویسنده

دیدگاه خودتان را ارسال کنید.

پیشنهاد سردبیر

چطور آشپزخانه زیبا داشته باشیم؟ دکوراسیون داخلی

چطور آشپزخانه زیبا داشته باشیم؟

آشپزخانه جایی است که اعضای خانواده در طول روز چه برای صرف غذا چه کارهای دیگر، در آن تردد می‌کنند. به همین دلیل است که از قدیم گفته‌اند: آشپزخانه قلب هر خانه است. یک آشپزخانه زیبا و دلباز در گرم‌تر کردن فضای خانه و خانواده تأثیر بالایی دارد. یک آشپزخانه زیبا و مدرن، نیاز به اندکی خلاقیت و اعمال تغییرات مناسب دارد. با توجه به اهمیت و تأثیر فضای عمومی آشپزخانه در جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی خانه، استفاده از المان‌های دکوراتیو باید با دقت خاصی انجام گیرد. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با استفاده از چند تکنیک، یاد بگیریم که چطور آشپزخانه زیبا داشته باشیم؟

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ 545
نکات طلایی  ( فنگ شویی ) از نوع زنانه دکوراسیون داخلی

نکات طلایی ( فنگ شویی ) از نوع زنانه

زندگی رابطه زیادی با وضعیت خانه، چینش وسایل و آراستگی آن دارد. کارشناسان فنگ‌شویی بر این باورند در خانه‌ای که کدبانوی خانواده اهمیتی به نظم و انضباط چیدمان خانه، بهداشت آشپزخانه و برقراری تعادل در خانه نمی‌دهد، نمی‌توان محیطی شاد، سالم و پرنشاطی را برای اعضای خانواده انتظار داشت. شاید در نگاه اول به نظر بیاید که این نکات چندان پراهمیت نیستند و رنگ و بویی خرافی دارند، اما وقتی دقیق‌تر به آنها توجه می‌کنیم متوجه می‌شویم که در پس هر یک از توصیه‌های طرح شده رابطه علت و معلولی روشنی میان آراستگی و سلامت و بهداشت اعضای خانواده نهفته است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ 2554
تاثیر و کاربرد رنگ مرجانی (رنگ سال 2019) در دکوراسیون داخلی ترکیب رنگ

تاثیر و کاربرد رنگ مرجانی (رنگ سال 2019) در دکوراسیون داخلی

رنگ ها یکی از مهم ترین عواملی هستند که در دکوراسیون داخلی تاثیر بسزایی دارند. رنگ مرجانی دارای زیبایی خاصی می باشد و به دکوراسیون داخلی جلوه ای خاص می بخشد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ 2293
تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی دکوراسیون داخلی

تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی

می توانید دکوراسیون خانه خود را با توجه به یک فرش خاص طراحی کنید. یک رنگ را از دل فرش بیرون کشیده و رنگ مبلمان، دیوارپوش ها و پرده را در ارتباط با آن انتخاب کنید. یا اینکه یکی از طرح های فرش را الگو کرده از آن به عنوان طرح اصلی مبلمان تان نیز استفاده کنید. البته این فرش باید خیلی ویژه و منحصربه فرد باشد که چنین زحمتی را برای هماهنگ کردن کل دکوراسیون تان با آن متحمل شوید.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ 2131
ایده هایی جذاب برای استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه که دیدن آنها را نباید از دست بدهید استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه

ایده هایی جذاب برای استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه که دیدن آنها را نباید از دست بدهید

آیا به استفاده از کاشی برای کانتر آشپزخانه تاکنون فکر کرده اید؟

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ 1422
 ایده دکوراسیون داخلی سالن آرایش و زیبایی دکوراسیون داخلی

ایده دکوراسیون داخلی سالن آرایش و زیبایی

امروزه طراحی و دکوراسیون مناسب فضای داخلی آرایشگاه و سالن های زیبایی از اهمیت ویژه ای برخودار هستند، زیرا تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش امری انکار ناپذیر است. طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند عملکرد بهتری را در شرایط مختلف را فراهم و احساس رضایت بیشتری از فضا را به مراجعه کنندگان القا نمایید.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ 1011
معرفی متریال : پلی وود (Polywood) چیست؟      معرفی متریال

معرفی متریال : پلی وود (Polywood) چیست؟

در اشاره به معنای واژه پلی وود Polywood باید به این مساله اشاره کرد که اصطلاح کامپوزیتهای چوبی– پلاستیکی ( Wood Plastic Composites ) به کامپوزیتهایی اطلاق می شود که از چوب (در هر شکلی) و ترموست ها یا ترمو پلاستیک ها تشکیل شده اند. در واقع محصول مورد نظر نیز از ترکیب چوب و ترموپلاستیک ها است که اصطلاحا به پلی وود ( Poly Wood) معروف است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ 1199
ترکیب رنگ در اتاق کودک ترکیب رنگ

ترکیب رنگ در اتاق کودک

چه رنگی برای اتاق کودک انتخاب کنیم؟

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ 1032
ترکیب رنگ یاسی در دکوراسیون ترکیب رنگ

ترکیب رنگ یاسی در دکوراسیون

امروزه رنگ یاسی از رنگ های محبوب برای دکوراسیون منزل محسوب می شود این رنگ احساس آرامش را به ارمغان آورده و با لطافت خود به فضا ظرافت و زیبایی می بخشد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ 1184
رنگ گلبهی در دکوراسیون نشیمن ترکیب رنگ

رنگ گلبهی در دکوراسیون نشیمن

رنگ ها در دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی را ایفا کرده و می توانند فضا را بسیار تغییر دهند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ 1191